wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nietrafnie zabezpieczone płoty z drewna błyskawicznie się zużywają oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot należałoby poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa wypada rozpocząć od odpowiedniego oraz skrzętnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bo od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do ochrony i dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanieść następne preparaty, które asekurują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, lecz nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe należy przeznaczyć im mnóstwo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w przypadku płotów z pcv. Ten wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji w związku z tym służą swoim właścicielom przez długi czas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz